Opel Admiral 1:35

Johnik

Re: Opel Admiral 1:35

Příspěvek od Johnik »

Pěkný, líbí se mi ten kontrast leské barvy a toho zaprášení
Jan Drabálek

Příspěvek od Jan Drabálek »

Johnik píše: ned bře 14, 2021 6:57 pm Pěkný, líbí se mi ten kontrast leské barvy a toho zaprášení
Aneb jak zamaskovat špatné lakování :lol:
Jan Drabálek

Takže na rámečku jsem si malinko pohrál, dal kolem schodů kamenné desky (karton potažený stone paste) a kolem zapustil ten slavnej asfalt od Ammo diorama, který se prostě nechová jak ve videích. Fakt nevím, jesti to převáželi třeba letecky, že by to zmrzlo, nebo do toho Mig sám kejchl, prostě se to chová jinak a to to skladuju jak mám. Nicméně místo základního bahýnka super základ imitací jemného písku.
Celé jsem to pak stříkl černý surfem - musím říct, že ta pěna potřebovala dva až tři nástřiky - strašně to chlastá! Jednotlivé desky a schodové díly jsem potřel vallejama různých odstínů, abych rozbil barevnou jednotvárnost. Pak jsem to celé foukl odstínem light stone od AK Interactive. Pololesklým lakem od gunze, hnědý filtr, tmavý wash do spár, zelený filtr na vybraná místa a nakonec matný lak. Ve finále to nevypadá úplně blbě, čekal jsem horší výsledek :lol: :lol: :lol:
Přílohy
Jan Drabálek

Štěrk a hlína jsou na místě, sundal jsem pásku a jdu to vytáhnout štětcem plus si ještě trochu pohrát s patinou na schodech. Auto přiloženo na sucho.
Přílohy
Jiří Bureš

Příspěvek od Jiří Bureš »

Ty mě ten štěrk přijde takový moc hrubý - docela mi to kazí dojem z toho auta - ten povrch před tím byl takový příjemnější - stačilo ho možná jen zawashovat, a zaprášit. :D Myslím, si , že v takhle hrubém štěrku by se to auto zahrabalo? Promysli to ještě.
Petros

Příspěvek od Petros »

Mě by se tam líbil dlážděný povrch,když už tam bydlí pan admirál.
Jan Drabálek

Jiří Bureš píše: ned dub 04, 2021 8:14 pm
- Ten základ má bohužel tu chybu, že ve větší spáře praská, což byl i můj případ a po zaschnutí (nefotil jsem to) to udělalo puklinu po celém obvodu rámu. Přiznám se, že ten přípravek je mnohem lepší pro bahno jak štěrk. Ten štěrk, co jsem tam nasypal jsou v podstatě najemno mleté piliny a vláčkařský štěrk ke kolejnicím v měříku TT. Čili i když jsem auto přirovnával na sucho, tak vůči pneumatice to v měříku zcela koresponduje se středním makadamem, který můžeme často vidět na nádvořích zámků - především ve Francii. No a znázornění nějakého venkovského sídla okupované Francie je můj primární zájem. Druhá věc, tohle jsem dělal jako odpočinek od vcelku náročné viněty z Dunquerke, osobně z auta moc nadšený nejsem, tak si pokrytecky říkám, že víc práce by bylo vyloženě plýtvání, vzhledem ještě k tomu, jak různorodé figury mne čekají.
Petros píše: pon dub 05, 2021 10:07 am
- dlážděný povrch budu dělat u malé vinětky z londýnského metra, kde ty obkladačky jsou tuším 6x6mm a ta rozličnost terénu bude z mého pohledu náročná na pozornost, při téhle dlažbě co je kolem schodů cca 1,7x1,7cm krát plocha rámečku by, pravda, bylo asi snazší, ale ne každý by z toho hned poznal Francii....

Každopádně drobný postup, schody se blíží finále a levá část (záhon) už je hotová. Ještě tam přijde nějaké kamení na rozhraní záhon=makadam. Na tu pravou stranu se přiznám, že ještě nevím, co k tomu květináči s citronovníkem přidám....
Přílohy
Jan Drabálek

Pro sichr ještě přidávám fotky jak je to nádvoříčko zakaměno - pneumatika vs. velikost kamínků a noha figury z kitníku vs. velikost kamínků. V přepočtu do měřítka to je nějakých 2,5-4cm veliký oblázek/makadam.
Přílohy
Jiří Bureš

Příspěvek od Jiří Bureš »

Já vím, rozumím Ti s těmi poměry a tak, mě se to jen zdálo hrubé a nebo to třeba ještě nečím zasypat, abys to zvýraznění neměl takové, jinak to auto je pěkné - i ten kontrast lésklé černé a prachu.
Odpovědět