Tok myšlenek

Odpovědět
Jan Drabálek

Tok myšlenek

Příspěvek od Jan Drabálek »

Ahoj všem, tohle vlákno jsem založil jako takový obecný tok myšlenek, co se nápadů, tipů, triků, nových či zapomenutých poznatků, sebereflexe či zpytování v modelařině, životě, smrti a tak vůbec týče....
Ano, odpověď je 42!
Jan Drabálek

Re: Tok myšlenek

Sem tak sumarizoval, že letos jsem se účastnil jen jedné soutěže v několika kategoriích, ale letos bez umístění. Na druhou stranu jsem letos dokončil 6 modelů a jeden je těsně před dokončením. A právě ten, co je těsně před dokončením mne vnukl myšlenku, že jsem letos udělal všechna 4 roční období. U čtyř z těch šesti jsem to ledabyle cvaknul.
Jaro 1945 (Borneo), léto 1943 (pacifik), podzim 1944 (Hürtgenský les před dokončením) a zima 1944 (Ardeny)

Příští rok bude vcelku výzva, vzhledem k 80. výročí bitvy o Británii, Sitzkrieg, BEF ve Francii až operaci Dynamo, operace Compass..... Jo, to půjde, nápady jsou, uvidíme, jak to půjde s časem
Přílohy
Petros

Příspěvek od Petros »

To byl úmysl s těmi ročními obdobími,anebo tě pokaždé inspiroval pohled z okna? Jinak vše velmi pěkné.
Jan Drabálek

Petros píše: čtv led 02, 2020 9:21 am To byl úmysl s těmi ročními obdobími,anebo tě pokaždé inspiroval pohled z okna? Jinak vše velmi pěkné.
úmysl to nebyl, ale nějak se to sešlo. kdybych měl dělat roční období, tak udělám strom, z každé čtvrtiny jinak a kolem něj chodící vojáky v průběhu války, od nastrojených po otrhané.... Takhle se dokončilo tohle, támhleto, ty listy lepím už třetí měsíc, prostě to jde pomalu, mezitím chci místo, tak se dodělalo něco jiného....
Jan Drabálek

Rok se s rokem sešel a ačkoli jsem dokončil jeden model (Blyskawica), jednu vinětu (Hühnerbrühe) a jednu diorámu (slavkovské bojiště), tak jsem měl na stole od velikonoc rozdělanou jednu takovou srandičku, reflektující (satirující?) situaci s prvním lockdownem. Inspirovala mne fotka kluků v atombordelu v náchodském tescu. No mělo to být původně hotové dřív, nejzazší termín byl eday, který ovšem včas avizovali, že nebude, tak to zas leželo na stole - až do včera.
Figura ze stalkera dostala místo hole ruku snažící se chytit vozík a místo kalacha v druhé ruce chytl pomlázku (tu jsem dodělal včera v noci). Podlaha tesca je z profilů evergreen a snažil jsem se v té bílé o různorodý povrch, který v hypermarketech lze potkat zcela běžně. Nákupní košík je od Haulera (vynikající záležitost!) na které jsem si vyzkoušel metodu pájení leptů. Do košíku pak to, co lidi na jaře kupovali ze všeho nejvíce a to mouka a srapír. Protože to je mladík, tak tam má i víno a kolu na houbu. No a to je tak nějak všechno - veselé velikonoce 2020!
Mimochodem, tohle je hrozně příjemná fugira pro začátečníky, protože nemá obličej a na rukou má rukavice ;)
Přílohy
Odpovědět