21

80. let od napadení mocností a jejich vstupu do války - 1941 operace Barbarosa a Tora,Tora,Tora - letadlo, technika, loď, bysta,figurka prostě cokoli co zapadá do období začátku operací a končí 31.12.1941. Pro upřesnění Operace Barbarosa - Němci a jejich spojenci proti Sovětskému svazu, Tora,Tora,Tora - Japonci proti Američanům (zde je výjimka pro případného stavitele odvetného útoku na Tokio - Doolittle raid, který se také bude počítat)

Není nutné stavět modely z obou operací ani obou bojujících stran. Stačí jeden, zároveň stavbu bude průběžně dávána na naše forum a začíná fotem nepostavené stavebnice.

Na naší soutěži bude vyhodnocení a vítěz bude vybírat téma na rok 2022. V případě nekonání soutěže budou o tématu na rok 2022 rozhodovat pouze Ti členové, kteří splní letošní klubovou stavbu.
Odpovědět
Jiří Bureš

21

Příspěvek od Jiří Bureš »

Ahoj, Tak já ještě jednou zkusím apelovat, ať se neuzavírátr jen na ten Pearl Harbor, ale udělejte to jako rokt 1941 - pak to lze i udělat jako - extra cenu pro účastníky soutěže a to v kategoriích - letadla, technika ( co se týče opravdu techniky, tak je ten Harbor, pro technikáře absolutně nezajímavý a na druhozú stranu - Barbarosa není jen Německo jak jsem už psal, ale i jeho spojenci, jinak rok 1941 je i počátek působení Němců v Africe - tak neuzavírejme období toho nejhoršího válečného konfliktu, jen na USXJaponsko.
Josef Maier

Re: 21

Příspěvek od Josef Maier »

Ahoj, souhlasím s Jirkou, Pearl Harbour, je pro mne absolutně mimo mísu ..... Pepa
Josef Maier

Josef Maier píše: pon úno 08, 2021 4:52 pm Ahoj, souhlasím s Jirkou, Pearl Harbour, je pro mne absolutně mimo mísu ..... Pepa
Něco jsem našel, šlo by to k Barbarosse.
Není to hotové :D , pouze slepený trup (plovák) a už vím, proč jsem to tenkrát odložil.
Šířka trupu, nějak neodpovídá šířce dalších vrchních dílů :(
Zkusím to rozepřít, ale nic moc si neslibuji, uvidím.
(nevím, zda to po rozepření "přejet" fénem, jestli by to napětí - docela velké, povolilo .., máte někdo zkušenosti ? )
Přílohy
Naposledy upravil(a) Josef Maier dne stř bře 03, 2021 6:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Jiří Bureš

Ahoj, jestli budeš rozpírat a asi bez fenu. Jinak Ti tam ty rozporky vylezou??? Stalo se mi to u mých destičkových modelů - ale ono asi záleží na síle trupu - já to měl do 1mm. Toho bych se bál a asi bych to rozepření neřešil žebry ale nějakou konstrukcí po celé délce trupu jako destičky a mezi ně ty rozporky.
Jiří Bureš

No a na Barbarosu určitě - Wikipedie tvrdí, že ho používali od roku 1934 do roku 1955. Zrovna u tohohle éra asi moc způsobů kamufláží nebylo, no a bude to hezoučké zpestření. Vážně se mi to líbí.
Josef Maier

Jiří Bureš píše: stř bře 03, 2021 11:39 pm Ahoj, jestli budeš rozpírat a asi bez fenu. Jinak Ti tam ty rozporky vylezou??? Stalo se mi to u mých destičkových modelů - ale ono asi záleží na síle trupu - já to měl do 1mm. Toho bych se bál a asi bych to rozepření neřešil žebry ale nějakou konstrukcí po celé délce trupu jako destičky a mezi ně ty rozporky.
Ahoj, ten trup je docela silný, už jsem vlepil tři rozporky, tvar na přilepení horních částí je O.K., ale nevím, co toudělá za pár let, zda něco někde nepraskne. Navíc veškeré díly stavebnice na sebe úplně nepasují .... asi budu ten člun v dolní pasáži zbrousit a udělat nové takové ty "trojúhelníkové odtrhové lišty" ... ještě uvidím.
Josef Maier

Jiří Bureš píše: stř bře 03, 2021 11:42 pm No a na Barbarosu určitě - Wikipedie tvrdí, že ho používali od roku 1934 do roku 1955. Zrovna u tohohle éra asi moc způsobů kamufláží nebylo, no a bude to hezoučké zpestření. Vážně se mi to líbí.
Ahoj, to máš pravdu, ty zajímavější kamufláže jsou s pozdějšího období (1942 - 1943), zase to bude jednodušší :D
Jiří Bureš

Ahoj, jestli je trup silný, takbych asi spoje zkusil ještě přejet zevniř epoxidem, a to rozporky také, tan by to vše měl udržet a ten plast se časem podá. Jinak létající člun je zajímavý sám o sobě.
Odpovědět