Aerosaně RF-8/ GAZ 98 1/35 Trumpeter

80. let od napadení mocností a jejich vstupu do války - 1941 operace Barbarosa a Tora,Tora,Tora - letadlo, technika, loď, bysta,figurka prostě cokoli co zapadá do období začátku operací a končí 31.12.1941. Pro upřesnění Operace Barbarosa - Němci a jejich spojenci proti Sovětskému svazu, Tora,Tora,Tora - Japonci proti Američanům (zde je výjimka pro případného stavitele odvetného útoku na Tokio - Doolittle raid, který se také bude počítat)

Není nutné stavět modely z obou operací ani obou bojujících stran. Stačí jeden, zároveň stavbu bude průběžně dávána na naše forum a začíná fotem nepostavené stavebnice.

Na naší soutěži bude vyhodnocení a vítěz bude vybírat téma na rok 2022. V případě nekonání soutěže budou o tématu na rok 2022 rozhodovat pouze Ti členové, kteří splní letošní klubovou stavbu.
Jiří Bureš

Aerosaně RF-8/ GAZ 98 1/35 Trumpeter

Příspěvek od Jiří Bureš »

Když jsem byl malý, a něco jsem někde založil a pak to hledal a nemohl najít, tak mi maminka říkala, abych to nechal, že až to nebudu hledat objeví se to samo, a tak se také stalo.
Aerosaně mám rozdělané již delší dobu, a nějak se mi nechtělo pokračovat a najednou naše letošní téma, dost dobrý důvod dodělat " kostlivečka" , tak jsem se chtěl do nich pustit, ale při stěhování jsem někam dobře uklidil motor a ne a ne ho nalézt, až včera ejhle na mě vykoukl, takže dávám fotečku, aby bylo vidět, že nejsou hotové. K saním budu dodělávat figurky - KIRIN, jsou lepší než ty ve stavebnici , samozřejmě zimní podstaveček a nějaké další doplňky.
Přílohy
Jiří Bureš

Re: Aerosaně RF-8/ GAZ 98 1/35 Trumpeter

Malý pokrok na osádce.
Přílohy
Josef Maier

Příspěvek od Josef Maier »

Ahoj,
to vypadá pěkně.
(já je mám v 1/72)
Pepa
Jiří Bureš

Jo, jen mi nejde nějak focení a nebo budu muset zase k očnímu, protože asi začínám vidět čím dál tím hůř. Dodělal jsem osádku a na detailní fotce to jsou tokové obludky, že Vám je neukáži. Jen jak už jsou v saních.
Přílohy
Petros

Příspěvek od Petros »

No vida,pěkný,snad možná očka na sovětských občanech by to chtělo nějak předělat, na tom zadním mě připadají takové moc výrazné. (alespoň to jedno co je vidět)
Jiří Bureš

Uvidím, zkusím do oček šáhnout, tady je jen něco "nadstandardních" doplňků k saním - jedny lyže už jsou svázané, druhé ještě ne - kvůli ukázce.
Přílohy
Honza Novotný

Příspěvek od Honza Novotný »

lyže vypadají dost dobře
Josef Maier

Ahoj, a co vázání "kandahar " ? ;)
Pepa
Jiří Bureš

Kamdahar v SSSR jsem na tu dobu nedohledal, pouze tři řemínky a ty tam mám. Jelikož se saně blíží pomalu k závěru, a bude potřeba nějaké stromečky, tak jsem včera vyrazil do lesa na mech, ten opláchla a dnes po 24 hodinovém "marinování" vyndal z glycerínu, teď bude dlouho vysychat - snad už bude teplo, abych ho mohl dát na sluníčko.
Přílohy
Josef Maier

Ahoj,
to vypadá jak krmení pro soby ,,,, :o
Pepa
Odpovědět