Berezňak - Isajev BI (BI-6) 1/72 - Chabelt Voroněž

Odpovědět
Josef Maier
Příspěvky: 259
Registrován: pát pro 06, 2019 12:06 pm

Berezňak - Isajev BI (BI-6) 1/72 - Chabelt Voroněž

Příspěvek od Josef Maier »

Ahoj vespolek,
přidávám další dodělaný model od ruské firmy zřejmě Chabelt Voroněž, Berezňak - Isajev BI-1 (modifikace 6) nebo dle jiných zdrojů BI-6.
Protože již minimálně 25 let mám postavený BI-I (opět nějaká ruská firma) chtěl jsem si postavit model tohoto letadla, když mu byly, v rámci testů, na konce křídel namontovány náporové motory PVRD (jinak i RPJI), připadalo mi to zajímavé.
Při prostudování jsem, kromě poznámek na několika servrech o jeho leteckých pokusech - vzletu, ani jednu fotku, kde by byl na ploše letiště vyfocen.
Dohledal jsem pouze fotky ze zkoušek v aerodynamickém tunelu v CAGI T-101.
Proto je postaven dle této fotky (resp. 2 fotek) a umístěn na podstavci, napodobujícím konstrukci uchycení.
Vlastní model je shortrun odpovídající ruským stavebnicím vyráběných v té době (cca před 15 lety ?).
Navíc pro provedení s podvozkem, by bylo nutno vytvořit podvozkovou šachtu v trupu (jsou pouze rytím naznačeny podvozkové kryty).
bližší informace k letadlu např.: https://airwar.estranky.cz/clanky/sssr/gfhdf.html
Pepa
Přílohy
Naposledy upravil(a) Josef Maier dne pát lis 12, 2021 3:41 pm, celkem upraveno 2 x.
Josef Maier
Příspěvky: 259
Registrován: pát pro 06, 2019 12:06 pm

Re: Berezňak - Isajev BI (BI-6) 1/72 - Chabelt Voroněž

Příspěvek od Josef Maier »

A nyní pár fotek modelu:
jedna ze stavby (chtěl jsem mít průhledný stojánek, použito "čiré" CD 8-) )
a jedna pro srovnání BI-1 a BI-6.

Ještě doplňuji, model má na délku necelých 10 cm ! Takže zvětšení na celou obrazovku nedoporučuji 8-)
(a už stojí ve vitríně ------ :P - nic nebudu předělávat ....)

Pepa
Přílohy
Odpovědět