JEEP °|||||° SKUPINOVKA

Jan Drabálek

Re: JEEP °|||||° SKUPINOVKA

Příspěvek od Jan Drabálek »

Opět pro srovnání že je to skutečně velmi přibližné.
Přílohy
Jan Drabálek

No a jdeme na to lehčí z těch následujících dvou kroků a to je terén.
Základ cesty je zdivo z vláčkařského obchodu, obrubník je ta tvrzená pěna od AK. Plot je od italské firmy Royal Model a lampa je od nějaké holandské firmy. Ještě si s tím budu chvilku hrát, než hodím fotky z dalšího postupu.....
Přílohy
Jan Drabálek

- Černý surf
- omalovánky
- světle šedá na chodník, tmavě šedá na dlažbu
- hrášková na plot
Přílohy
Jan Drabálek

odrbán plot a nasázeny kytičky. Nasucho jeepek, ještě bude třeba to trochu sjednotit.... Prozatím jsem však spokojený :)
Přílohy
Petros

Příspěvek od Petros »

Pěkný Drabi,budou i nějací člobrdi?
Jiří Bureš

Příspěvek od Jiří Bureš »

No musí je udělat, na fotce jsou.
Jan Drabálek

Jasně, že jo! Však to píšu u příspěvku s podkladovou fotkou. Kdyby nebyly k dispozici, tak asi udělám jinou variantu..... Než se na ně však dostanu, tak "odpočívám" u terénu. Konkrétně teďka dělám lampu.

.... což mne přivádí na dotaz - nemáte nějaký trik jak na prapory? Potřebuju, aby to bylo trochu průsvitné, ale ne příliš křehké nebo "hračkovité". Nejprve zkusím kapesník vykoupat v herkulesu a pak nabarvit (či naopak?)
Díky za případné další tipy
Jan Drabálek

Tak po necelých třech měsících jsem dokončil lampu. Ne že bych ji dělal takhle dlouho, ale dřív jsem na to neměl čas. Lampa je od firmy MK35, přičemž jsem ji upravil bočními výrůstky pro uchycení vlajky a také jsem nahradil žárovku za čirou, od Ivoše. Vlajka je dělaná z hadroveho papíru žluté barvy, vykoupané v silném roztoku herkulesu, čímž trochu pustila chlup a získala dojem skutečného hadru. Ostatní barvy Belgie jsou malované štětcem. Ještě upravím járek u plotu, stříknu to prachem a jdeme na detaily jako ptačí a psi hovna, pohozená výstroj od zajatců atp..... No a pak ty figury....
Přílohy
Jan Drabálek

Drobný posun vpřed. Figury nabarveny, avšak sousoší má mnohá úskalí. Úhel rukou prvních dvou se svírá natolik, že nemají zadky v jedné rovině, tudíž zákonitě jeden či druhý levituje. Druhý nedostatek je přední figura, která má mít nohu na nárazníku, potažmo té ceduli značící příslušnost jednotce, tak, aby se ruka dotýkala hrdla kanistru. Pokud se mi ruka dotýká kanistru, pak figuru nevytočím natolik, aby měla nohy na nárazníku a nějkaým způsobem si je "vyhazuje" či se posouvá na kapotě. Pokud mu ty nohy vytočím na nárazník tak, aby se držel kanistru, pak mne do té rotace nepustí prostřední figura v sousoší, do které je zaklesnutá rukama, protože ta má nohy i s botami v kuse a nepustí mne přes blatník. No a když už mám natočené obě figury, že to je ucházející, pak zadní, třetí figura neobejme tu prostřední a ruka je nepřirozená, když ne ta kolem ramen, tak ta co je na rámu skla. Inu nějak se to tam naprcal aby to působilo přirozeně, čímž tedy budu ještě nabarvené kousky nějak tmelit a dodělávat, z čehož jsem teda fakt nadšenej.....
Přílohy
Odpovědět