Tok myšlenek

Jan Drabálek

Re: Tok myšlenek

Příspěvek od Jan Drabálek »

Je potřeba místa na stole, proto jsem konečně dokončil keťáka! Na figuře ještě dodělat oči (podle diorámky ve které bude zanesen), vousy, zvýraznit drapérie a nanést obtisk MP na pásku na paži. Jinak tyhla tmavý pokožky mi přijde, že se líp barví v ještě větším měřítku jak tohle.... Každopádně keťák je od Dragonu, lepty od eduardu, doplňky od SKP a zkoušel jsem svoje obtisky, páč ty dragonní se ukrutně trhaj. Děj má být zasazen do italského bojiště, proto ten vojenský policajt z kasty Sikhů. Největší problém téhle stavebnice a Achylova žláza jsou pásy. Jsou z tvrdého plastu, samy o sobě se lepí dobře, ale natahování bych na základě předchozí zkušenosti dělal před zaklapnutím vrchního dílu a následném barvení a ne dle návodu až po zaklapnutí (a tím i tedy barvení). Jinak provedení je velmi hezké na to, že to je nějaký rok 2002? Takže odškrtunuto a hurá zpátky na stůl!
Přílohy
Jan Drabálek

Ještě cedule a základna pro "Velikonoce 2021" je hotová. Ten svah mne ukrutně bavil, škoda, že nemám takovou trpělivost zatravňovat větší plochu....
Přílohy
Jan Drabálek

V návaznosti na vinětku velikonoc 2020 jsem dokončil ročník následující. Našel párový podstavec a rozhodl se pro pokračování této modelářské satiry(?) Tentokrát jsem neměl v ruce fotku žádné konkretní události jako byla v roce 2020, ale za rok 2021 jsme asi nejvíce v rámci lockdownu pocítili nařízení zakazující (krom zdrav. výjimek) opustit okres. Rozhodl jsem se pro figuru lolitky z aliexpressu (původního výrobce jsem nedohledal a rozsypanej čaj číst neumím) a malinko ji upravil pro potřeby diorámy. Aby tam nebyla tak sama a bylo jasné, kdo okres opustil, místo školní brašny dostala vodítko a pejsek koná svou potřebu za hranicí okresu. Záměrně jsem, abych neurazil žádného obyvatele, okres použil jako název obce, nikoli geopolitické rozdělení republiky. Za prvé je to doočíbijící, o co se jedná a za druhé se mi nechtělo míchat tu modrou na ceduli oznamující hranici okresů. Petka v příkopu je od Mengu, kytky od Modelscene a Foxmodel, ceduli jsem dělal svépomocí, asfalt je od AK Interactive na korkovém podtácku.
Přílohy
Jan Drabálek

a oba ročníky pospolu
Přílohy
Josef Maier

Příspěvek od Josef Maier »

:D
Petros

Příspěvek od Petros »

Ach ty Brňáci,ale pěkné je to.
Jan Drabálek

Umřel Jirka Fiala, starý pán, ale velmi ochotný, vtipný a rád se podělil o své znalosti. Svým způsobem to byl aviatik a velký fanda čs. letecké školy. Stavěl vše, co mělo české znaky a létalo nad českým nebem. Miloval spitfiry a české civilní letectví. Na pohřeb mu šli kluci z KPM, ale dohodli jsme se, že první povánoční schůzku věnujeme právě jemu a uděláme SiG čs. strojů. Mezi svátky jsem měl nějaký splín i já a tak jsem sáhl po vstupenkáči z edaye, kterým bylo Kuňkadlo bratří Šimůnkových. Stavba jednoduchá, díly lícovaly, lepilo se to v podstatě samo. Zkoušel jsem nějakej ten preshading ale zas mne to utvrdilo, že lepit techniku je mi přirozenější. Mám v kitníku ještě jedno éro, kdo ví, kdy se k němu zase dostanu....
Na Kuňkadle jsou chyby, ale dělal jsem to trochu ve spěchu mezi stresy, takže z mého pohledu jsem to prohásil jako vsáknutelné :lol:
Přeci jen je to malé, roztomilé a hezky barevné letadélko, no ne?
Přílohy
Odpovědět